Jak jednym kliknięciem zmienić przeciętne zdjęcie w takie które zachwyca

13:45


Fotografia dziecięca jest moją pasją od kiedy urodziłam Artura, na początku szło mi to dość opornie, ale w miarę nabierania doświadczenia mój apetyt rósł. Nauczyłam się wszystkiego od podstaw, krok po kroku z trybu auto przeszłam na manualny i tak moje zdjęcia zaczęły mi się coraz bardziej podobać. Ale gdybym już wcześniej wiedziała o tym co teraz, poszło by mi znacznie szybciej. 

Nie oszukujmy się zrobić dobre zdjęcie to dopiero początek, raz nam się uda innym razem chociaż staramy się z całych sił nam nie wychodzi. Tak czy siak, każdą fotografię trzeba obrobić, nawet w najmniejszym stopniu, ale żeby wydobyć z niej to co najlepsze trzeba chociaż podstawowe suwaki w programie do obróbki poprzesuwać, zwłaszcza jeśli robi się zdjęcia w formacie RAW. Gdybym ja wiedziała wcześniej, że jednym kliknięciem można zmienić moje przeciętne zdjęcie w takie, które spodoba się nie tylko mi, nie spędziłabym tyle nocy na nauce obróbki. Chociaż, wiedza zawsze się przyda i nigdy nie idzie na marne, ale chce Ci dziś pokazać jak w bardzo prosty sposób można zmienić swoje zdjęcia. 

Blog Rudej czytam już od dawna, można nauczyć się tam wszystkiego o fotografii, pisany jest tak, że wszystko zrozumiesz, o tym jak robić zdjęcia, jaki sprzęt wybrać i jak te zdjęcia obrabiać w różnych programach. Niedawno Natalia otworzyła też swój sklep Mój Szop w którym sprzedaje kursy fotograficzne oraz stworzone przez siebie akcje do Photoshopa

Co to są Akcje? 

To coś takiego jak filtry, np. na instagramie. Klikasz i na Twoje zdjęcie nakładane są różne warstwy tworzące niebanalny efekt. Nie jest wcale tak prosto stworzyć filtr który nie będzie standardowy, a u Natalii macie kilka do wyboru. Fajne jest to, że można się nimi trochę pobawić, zwłaszcza dla kogoś kto robi zdjęcia w różnych sytuacjach. To coś dla osób, które nie mają czasu uczyć się obróbki, a chcą przyciągną wzrok do swoich fotografii, idealne dla blogerów, które dopiero zaczynają zabawę z fotografią. 

Zobacz te wszystkie zdjęcia zmieniłam dzięki tym akcjom, nic sama nie obrabiałam, nie robiłam nawet najmniejszych poprawek. Zobacz jaka różnica.

akcjepodstawowa obróbka zdjęcia w photoshopie


jak robić lepsze zdjęcia na instagram


Niesamowite prawda? Bo chcąc zrobić coś takiego samemu trzeba spędzić przy komputerze sporo czasu, a tak raz klikamy i mamy gotową fotografię, którą możemy pokazać całemu światu. Powiem Ci szczerze, że trochę Natalia nas rozleniwia, bo nawet pomyślała o tym, żeby jeszcze jednym kliknięciem zdjęcie wyostrzyć i zmienić rozmiar na mniejszy, tak żeby w internetach był lepiej widoczny. Dzięki temu zaoszczędzamy sporo czasu, który możemy spokojnie przeznaczyć na coś innego. 

Jest jednak jeden mały haczyk, musisz posiadać Photoshopa, niestety akcje nie działają w innych programach. Ja miałam okazję przetestować wszystkie dostępne w sklepie Natalii i szczerze mogę Ci je polecić, bo faktycznie odmieniają zdjęcie jednym kliknięciem, zresztą sama to widzisz na moich przykładach, że nie trzeba być profesjonalnym fotografem, żeby robić fajne zdjęcie. Zobacz Również

0 comments

Archiwum