Przyczepka rowerowa Thule Chariot CX2

10:24


Na początku czerwca zastanawiałam się jak mogłabym pojeździć na rowerze nie mając problemu co zrobić z jednym dzieckiem, bo na bagażniku zmieści się tylko jeden fotelik.
Mam też fotelik montowany z przodu, ale było to dla mnie bardzo niewygodne, a duże obciążenie kierownicy powodowało, że cały rower był niestabilny i bałam się wywrotki. Na instagramie widziałam kilka mam biegających lub jeżdżących na rowerze z przyczepkami, ale pierwsza moja myśl była taka, że musi to być mega obciążenie i za chiny ludowe nie dam rady, poza tym nie miałam pewności czy dzieci będą chciały tak jeździć, a ceny małe nie są. Tak bym pewnie siedziała na tyłku z niezdecydowania do teraz, gdyby okazja sama się nie nadarzyła. 

Od ponad miesiąca testuję przyczepkę Thula Chariot CX2, jest to przyczepka w której spokojnie mieści się dwójka dzieci do 45 kg. Moje dzieci teraz razem ważą 27 kg, czyli co najmniej dwa lata jeszcze mogą z niej korzystać. Jest w niej dużo miejsca i o wzrost dziecka też nie ma się co martwić. Ale od początku.

Sama przyczepka waży 17 kg i może być używana jako wózek spacerowy, do biegania, do jazdy na rowerze, jazdy na nartach i wielu innych aktywności. Ja używałam jej tylko do jazdy na rowerze i wbrew temu co się spodziewałam nie jest ona dużym obciążeniem podczas jazdy. Oczywiście czuć, że coś się ciągnie, najbardziej pod górkę, kiedy przyczepka ciągnie w dół, ale jest to ciężar, który spokojnie możemy za sobą ciągnąć podczas wycieczek rowerowych. Ma bardzo fajny sportowy wygląd, a amortyzatory, które dostosowuje się do wagi dziecka, zapewniają wygodną i komfortową jazdę. Moje dzieci zasypiały podczas naszych wycieczek i nie budziły się nawet, kiedy jechaliśmy po bruku czy kamieniach. Pełna wentylacja i różne osłonki (przeciwdeszczowa, siateczka, itd.) oraz wyjmowana wyściółka siedzenia pozwalają na jazdę rowerem w każdych warunkach pogodowych. Cała przyczepka zrobiona jest z najlepszych jakościowo materiałów, a zmiana akcesoriów łatwa i intuicyjna. Bezpieczeństwo maluchom zapewniają 5- punktowe pasy i to, że dziecko nie może w żaden sposób wystawić z niej rąk czy nóg. Przyczepka jest tak zaczepiona do roweru, że nie ma możliwości jej przewrócić, nawet jeśli rower zostanie położony na płasko przyczepka nadal stoi. 

Dużą zaletą jest pojemny kosz z tyłu przyczepki, do którego spokojnie zmieszczą się wszystkie niezbędne na wycieczkach produkty lub zakupy. Dobrą widoczność zapewnia chorągiewka i odblaski. Przyczepkę można spokojnie używać zamiast wózka, jej duże koła sprawiają, że bardzo łatwo się ją prowadzi.

Czy ma wady? Cena, jak dla mnie bardzo wysoka, ale z drugiej strony fantastyczna jakość musi kosztować. Mogę Wam jeszcze powiedzieć jedną zauważalną dla mnie wadę - moja holenderka z 3 biegami nijak nie uciągnie tej przyczepki, sorry, ale w tym wypadku musiałam przesiąść się na rower męża z niezliczoną ilością przerzutek. 

Zobacz Również

0 comments

Archiwum