Nigdy nie bałam się tak bardzo jak teraz

21:12

strach o dzieci

Mówią, że bycie matką to najpiękniejsze co się może kobiecie przytrafić w życiu, że wtedy dopiero osiągamy pełnię szczęścia.


To prawda co mówią, nigdy nie byłam szczęśliwsza niż teraz, ale szczerze mówiąc nigdy nie bałam się tak bardzo jak teraz. Nie jestem pewna czy wszystkie matki tak mają, jedynie domyślam się, że większość ma tak jak ja.

Zanim urodziłam swoje pierwsze dziecko nie miałam żadnych lęków, tzn. bałam się, tylko nie mogę sobie przypomnieć czego, ale wiem, że ten strach był gdzieś daleko za wszystkimi innymi uczuciami. Natomiast teraz jest na drugim miejscu, zaraz po miłości do moich dzieci.

Nikt mi wcześniej nie powiedział, że macierzyństwo składa się przede wszystkim z bezgranicznej miłości i paraliżującego strachu.

Boję się cały czas, że stracę to co mam. Gdy moje dzieci śpią to słucham ich oddechu i co chwilę sprawdzam czy oddychają, kiedy się bawią to stoję tuż obok, bojąc się, że się przewrócą, złamią nogę czy wybiją zęba, kiedy je to mniejsze obiad to boję się, że się zadławi, kiedy niosę na rękach to z tyłu głowy mam myśl, żeby się czasem nie potknąć bo mi wypadnie z tych rąk. Kiedy syn idzie do przedszkola to dopóki nie wróci myślę czy mu się tam krzywda jakaś nie dzieje lub dzieci nie sprawiają przykrości. Kiedy jadę samochodem to boję się, że ktoś we mnie wiedzie i moje dzieci stracą matkę. Kiedy myślę o ich przyszłości boję się czy będą tym kim chcą być, czy podołam byciu matką i dobrze je wychowam

Od kiedy jestem matką strach towarzyszy mi cały czas i gdzieś w głowie mam ciągle myśl, a jak się coś stanie? Nawet nie chcę myśleć co będę przeżywać gdy moja córka zacznie chodzić na randki, a mój syn na całonocne imprezy. Najgorsze jest to, że nigdy nie mogłam uwierzyć swojej mamie, że się o mnie boi, gdy chciała, żebym wcześniej wracała do domu. 

Czy każda matka ma takie lęki, czy to ze mną jest coś nie tak i powinnam się zacząć martwić nie o dzieci, a o siebie?

A dla relaksu i zdrowia psychicznego cykam sobie foty córce, tak żeby pamiętać, że oprócz tego strachu jest mega dużo miłości i szczęścia. 

tanie ubranka dla dzieci
sukienka dla roczniaka
gdzie na wakacje z dzieckiem
blog dziecięcy
moda dziecięcalęki depresyjne
fotografia produktowa
jak fotografować dzieci
fistaszkowelove
buty dla roczniaka

Sukienka Antosi - El Piloto- mają bardzo fajne ubranka dla dziewczynek, świetnej jakości i w przystępnych cenach.  Zobacz Również

0 comments

Archiwum