Jak zdobyć więcej followersów na instagramie

20:19


Masz już profil na instagramie, wstawiasz swoje zdjęcia, masz już kilku obserwujących, ale chcesz mieć ich o wiele, wiele więcej. Nie wiesz jak to zrobić?
Jest kilka zasad które Ci w tym pomogą i jeśli będziesz się ich trzymać możesz mieć pewność, że w szybkim tempie zacznie cię obserwować mnóstwo osób.


Wymyśl dla siebie łatwą do zapamiętania i wpisania nazwę użytkownika - to jest podstawa, nazwa która do Ciebie będzie przyciągać innych

Odblokuj konto - jeśli nadal masz ustawienia prywatne

Używaj # - hashtag pozwala dotrzeć do większej liczby osób, znaleźć Twoje zdjęcia, opisuj # każde zdjęcie , ale pamiętaj że przy 1 zdjęciu możesz ich dodać max. 30, kilka dodaj w opisie, a resztę w komentarzach. Jeśli chcesz, żeby Twoje zdjęcia z przed kilku miesięcy znowu zaczęły krążyć po świecie, po prostu usuń # i dodaj nowe. Jeśli nie masz czasu na wstawianie # są specjalne aplikacje, dzięki którym możesz skopiować najpopularniejsze hashtagi z danej kategorii, np. hashtags

Ustal swoją strategię wizualną - już Ci kiedyś pisałam, że instagram w przeciwieństwie do snapchata nie jest tu i teraz. Przemyśl jak chcesz, żeby Twój profil wyglądał, co chcesz na nim pokazać (jedzenie, dzieci, fotografię artystyczną), a potem się tego trzymaj. Chyba, że masz profil zupełnie lifstylowy i nie potrafisz tak jak ja skupić się na jednym, a chęć pokazania innym co u Ciebie słychać jest silniejsza niż przemyślany marketing.

Skoncentruj się na jakości - instagram to zdjęcia - ładne, estetyczne i miłe dla oka, jak robić lepsze zdjęcia swoim telefonem napisałam Ci TU, kilka podstawowych rad, które mogą zmienić bardzo dużo. Jeśli masz taką możliwość rób zdjęcia aparatem, obrabiaj je i dopiero potem wstawiaj na instagram, uwierz mi, że większość profili które mają po 100k właśnie tak robią, a nawet jeśli dodają zdjęcia bezpośrednio zrobione telefonem to i tak je lekko obrabiają. 

Bądź przewidywalny - może już to zauważyłaś, ale konta które pokazują 1 temat, używają 1 filtra do obróbki zdjęć i generalnie wszystkie zdjęcia utrzymują w podobnej tonacji i kolorystyce mają o wiele więcej obserwatorów niż konta "kolorowe". Znajdź swój styl i podążaj za nim.

Miej kilka zdjęć na wszelki wypadek - czasami może dopaść Cię chandra, może opuścić Cię wena, lub nie masz humoru na robienie zdjęć, w takich sytuacjach dobrze mieć w swojej galerii kilka zdjęć zrobionych wcześniej, które możesz wtedy dodać na swój profil. Warto dodawać min. 1 zdjęcie dziennie, tak żeby utrzymać kontakt i ciekawość obserwujących Cię osób.

Zachęcaj do aktywności - dodaj przy zdjęciu opis, który zachęci do komentowania, sama komentuj jak najwięcej. Lajkuj zdjęcia innych. Taguj swoich znajomych na Twoich zdjęciach, wtedy masz pewność, że do Ciebie zajrzą, prawdopodobnie zostawią komentarz, tak żebyś wiedziała, że byli, a innym razem to oni mogą otagować ciebie u siebie. To też dobry sposób na wypromowanie mniej znanych użytkowników, bo inni też zaglądają na otagowany profil. 

Usuwaj spamerskie komentarze i konkursy - komentarze w stylu follow4follow usuwaj od razu, zniechęcają innych do komentowania. Ja rozumiem, że ktoś zakłada profil tylko dla konkursów, wtedy to rozumiem że cała tablica jest nimi zsiana, ale jeśli chcesz, żeby inni Cię obserwowali usuwaj grafiki konkursów, które już dobiegły końca, bo wśród nich będzie trudno dostrzec Twoje zdjęcia.

A jeśli już o konkursach mowa, to ich organizowanie też jest skutecznym sposobem na zdobycie większej ilości obserwujących, a przede wszystkim na dotarciu do większej liczby osób, a czy oni zostaną z Tobą po zakończeniu konkursu to zależy tylko od Ciebie i Twoich zdjęć, musisz jednak wiedzieć, że sporo z tych osób które bierze udział w konkursie potem wciśnie unfollow.

I szybki sposób dla niecierpliwych, którym zależy na ilości, a nie na jakości - kup sobie tryliard obserwatorów. Tak!!! Można ich kupić, serio, serio. Wystarczy, że wejdziesz na allegro i klikniesz kup teraz. Za parę złotych zdobędziesz tysiące duchów, czyli zupełnie nieaktywnych i niewartościowych obserwatorów, no ale przecież 50 ładniej wygląda niż 5 prawda?

Generalnie instagram rządzi się swoimi prawami i cały czas ktoś jest tam aktywny, przyznaj, że i Ty zaglądasz do niego co godzinę. Więc tych godzin najbardziej aktywnych tak jak na facebooku nie ma, ale faktem jest, że najwięcej czasu na lajkowanie i komentowanie mają ludzie w godzinach 8-9 12-14 20-22 i to wtedy najlepiej jest dodawać zdjęcia.

Jest jeszcze jeden bardzo skuteczny sposób i w zasadzie to odnosi się nie tylko do instagrama, ale do całego internetu: bądź kontrowersyjny. Nic lepiej się nie sprzedaje jak intryga ;)

Nas na instagramie znajdziesz oczywiście pod nazwą @fistaszkowelove  
Zobacz Również

0 comments

Archiwum