Wózek Cybex Balios M - recenzja

16:59

wózek spacerowy

Od nowego roku mamy okazję testować wózek Balios M firm Cybex. Jest to wózek, który można używać od urodzenia (razem z gondolą ) do 17 kg.


Wózek jest stylowy i elegancji, ma nowoczesny dizajn i występuje w sześciu kolorach. To co jest jego największą zaletą to koła na każdą nawierzchnię. Są zrobione z wysokiej jakości gumy odpornej na przebicia. Prowadzi się go lekko nawet po nierównej nawierzchni i bez problemu najeżdża na krawężniki. Wszystkie koła są amortyzowane co zapewnia wygodną jazdę dziecku nawet po kostce brukowej lub polnej ścieżce. Wózek posiada standardowy hamulec przy prawym kole, przy jego wciśnięciu słychać charakterystyczny klik, dzięki temu od razu mamy pewność, że wózek nam nie odjedzie.


najlepszy wózek spacerowy
cybex priam

Rączka wózka jest regulowana, co jest dużym plusem dla wysokich osób. Pałąk bardzo łatwo się odpina na jedną stronę, bez konieczności wyciągania go całkowicie, ułatwia do wkładanie i wyciąganie dziecka. 

wózek dla niemowlaka
najmniejszy wózek świata

Wózek posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, w których każdą cześć dopina się oddzielnie bez konieczności łączenia elementów. 

bezpieczny wózek spacerowy

Budkę możemy powiększyć do rozmiarów XXL, poprzez odsunięcie suwaka z dodatkową siateczką. Jest to bardzo przydatny gadżet podczas słonecznej pogody, niespodziewanego deszczu lub gdy wieje wiatr. 


To co brakowało mi w naszej poprzedniej spacerówce to pojemny kosz do którego można włożyć niezbędne rzeczy na spacer lub zakupy. W tym wózku ten kosz jest naprawdę wystarczający i jest do niego łatwy dostęp zarówno z przodu jak i z tyłu wózka.

jaki wybrać wózek spacerowy
spacerówka

Wózek Balios M posiada system 3 w 1, czyli można do stelaża dopiąć gondolę, fotelik samochodowy lub spacerówkę. Siedzisko można ustawić w pozycji przodem do rodzica lub tyłem, a zmiana pozycji jest bardzo łatwa i można to zrobić jedną ręką, dzięki obrotowemu adapterowi. Ta funkcja wbrew pozorom jest dość przydatna, mimo że starsze dzieci wola jeździć przodem do świata to wtedy, gdy razi ich słońce lub wieje wiatr możemy szybko przekręcić w naszą stronę. To co jest dla mnie wadą, to wąskie siedzisko, w tym wózku wydaje się, że dziecko zsunie się z siedziska i trzeba je dość mocno zapinać w pasy, zimą gdy dopinałam śpiworek to wydawało mi się, że tego miejsca na pupkę córki jest trochę za mało. Możliwe, że to tylko nasze odczucie z racji przyzwyczajenia do szerszych siedzisk. Ta wada przy ogromnym plusie jakim są koła oraz szybka zmiana kierunku jazdy jest mało zauważalna.

cybex

Wózek można złożyć do niewielkich rozmiarów jedną ręką, zarówno z przymocowanym siedziskiem jak i z odpiętym. Zajmuje mało miejsca w bagażniku i po złożeniu jest lekki, więc bez trudności można go do niego włożyć i wyciągnąć. Wózek można złożyć bez wyciągania siedziska, ale ponieważ nie zajmuje ono dużo miejsca ja najpierw go sobie ściągam i wkładam do bagażnika a składam sam stelaż. Wszystko zależy jak komu wygodniej, fajnie natomiast, że ma taką opcję.


Moim zdaniem wózek jest naprawdę świetny, łatwo i płynnie się go prowadzi, nie wymaga siły przy podbijaniu i pokonywaniu nierówności, ma nowoczesny dizajn, nie wygląda opornie, a lekko i gustownie. Sprawdza się zarówno w mieście, między sklepowymi półkami jak i na wsi, na nierównych polnych ścieżkach. Jest to wózek godny polecenia.

co zabrać na spacer z dzieckiem
cybex
stylowa mama
modna mama
must have mamy

Wózek Balios M Cybex
Torba do wózka Lassig Polska na którą teraz macie 15 % rabatu w sklepie Lababy.plZobacz Również

0 comments

Archiwum