Suknie ślubne HAUTE COUTURE

14:18

haute coture

Jak w temacie. Nic dodać, nic ująć. Dziś na patelni dział luksusowego krawiectwa dla bogatych.
Suknie szyte ręcznie, na zamówienie, z najlepszych gatunkowo materiałów. Prezentuję Wam dwie galerie. Pierwsza z nich przedstawia moje HITY. Zdjęcia wyrywkowo wychwycone z Internetu przekształciły się w listę projektantów, którzy z HAUTE COUTURE uczynili sztukę użytkową. Te kreacje da się nosić bez krzty przesadnej ekstrawagancji. Bardzo chciałabym, aby któraś z moich przyszłych panien młodych zdecydowała się na podobną kreację w dniu zaślubin. Z pewnością mnie, jako fotografowi, dostarczyłaby wielu artystycznych wrażeń. Nowy look to nowa inspiracja, kolejny bodziec, coś innego.

Niekoniecznie biel. Niekoniecznie. Projekty autorstwa Elie Saab.

w czym na ślub
projektanci ślubni

Elegancko, delikatnie, skromnie? Abed Mahfouz

ślub

Szykownie z wykrzyknikiem. Tony WardNa bogato. Zuhair Murad

moda ślubna


Piękno natury. Paolo Sebastian


Druga galeria przedstawia dorobek projektantów, których kreacje ślubne przeważnie zaczynają i kończą swój żywot na wybiegu. Nie wiem, czy któraś z panien młodych zdecydowałaby się na image Lady Gagi w dniu swojego ślubu. Owszem, suknie charakteryzują się ciekawą formą, są inspirujące, pociągające, są jakieś. Może bardziej nadają się na plener w określonym klimacie, sesję w studio niż na mszę do kościoła i polskie weselicho. Na własny ślub nie założyłabym ani jednej z tych kiecek, nawet jeśli murem stoi za nimi sztuka bądź wysoko pojęta moda. I to nie dlatego, że mi się nie podobają. Ale… Czy one nadają się do tańczenia?
Dodam jeszcze, że poniższe nazwiska (a z pewnością dwa) są Wam doskonale znane. Zatem tylko znane i bogate persony mogą pozwolić sobie na wydanie mody ślubnej tak bardzo niekomercyjnej.


Szalona głowa. Jean Paul Gaultier


Dior

suknie ślubne diora


Chanel

suknie ślubne chanel

Podoba Wam się Haute Couture? Czy któraś z sukien przypadła Wam do gustu?Pozdrawiam,
DorotaZobacz Również

0 comments

Archiwum