Jaka butelka do karmienia dla niemowlaka?

09:13

silikonowe osłonki na butelkę
 
Kompletując wyprawkę dla Antosi byłam pewna, że będę karmić piersią, dlatego zbytnio nie zaprzątałam sobie głowy butelką do karmienia, po prostu wzięłam w sklepie tą którą wtedy uważałam za najbezpieczniejszą i włożyłam do szafki, tak na wszelki wypadek.

Dość długo karmiłam córkę na żądanie i nie musiałam zastanawiać się nad wyborem butelki. W między czasie, aż znalazłam dla nas tą idealną, czyli szklaną butelkę, przewinęło się kilka plastikowych. Na każdej z nich było napisane BPA FREE, czyli bez substancji, która szkodzi naszym dzieciom, a nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że jest to najszerzej produkowany związek chemiczny na świecie i dodawany do większości produktów plastikowych również tych dla dzieci. O ile nam dorosłym szkodzi mniej to kobietom w ciąży i dzieciom w dużych ilościach znacząco wpływa na ich rozwój. Ja jestem matką naiwną i dla mnie jeśli coś jest robione z myślą o najmłodszych powinno być bezpieczne dla nich z zasady, ale niestety i w tym przypadku firmy chcą nas nabić w przysłowiową butelkę i zastępują BPA innymi szkodliwymi substancjami podobnymi do tej. Oczywiście jest wiele firm które produkują bezpieczne plastikowe butelki dla niemowląt, ja mam nadzieję, że korzystałam wyłącznie z takich, przynajmniej zawsze staram się czytać etykiety, ale jeśli mamy możliwość zamiany plastiku na szkło i być pewnym, że nie ma w nich żadnych szkodliwych substancji to ja jestem jak najbardziej za.

plastikowa czy szklana butelka do karmienia
silikonowecolorove
szklana butelka
 
Moja mama używała szklanych butelek i zawsze wydawało mi się to jakieś takie staromodne, poza tym bardzo mało jest takich butelek w sklepach dla dzieci. Dużą zaletą szklanych butelek jest to, że łatwiej jest utrzymać ich czystość, nie trzeba ich tak często wyparzać i nie przebarwiają się tak jak plastikowe, a to mnie najbardziej w plastikowych butelkach denerwuje, po kilku użyciach robią się pomarańczowe, do tego szybko się rysują i często je trzeba zmieniać.  Mnie skutecznie od szklanych butelek odstraszało to, że są cięższe od plastikowych i możliwość stłuczenia jej przez dziecko. Ale okazało się, że ktoś już o tym pomyślał i znalazł rozwiązanie, a dokładnie firma SilikonoveColorove, która z myślą o mamach i ich małych pociechach, produkuje osłonki na szklane butelki ze 100 procentowego silikonu spożywczego. Podeszłam do tej osłonki trochę sceptycznie, no bo przecież nie możliwe, żeby szklana butelka która spada np. z wysokości krzesełka do karmienia nie stłukła się lub chociaż nie pękła.  Testowaliśmy ją miesiąc, spadała nam wiele razy z różnych wysokości i pod różnym kątem, na płytki, na kostkę na spacerze i wiecie co, butelka jest cała, nie zrobiła się na niej nawet najmniejsza ryska. Raz nawet sama postanowiłam ją sprawdzić, test był zrobiony niechcąco, więc był jeszcze lepszy niż zamierzony. Rzuciłam do męża naszą torebkę lnianą w której nosimy pieluszki dla Antosi, dość mocno bo w nerwach zapominając o tym, że właśnie włożyłam do niej naszą butelką, mąż oczywiście tej torebki nie złapał i spadła z dużym impetem na betonową kostkę, jestem pewna, że lniana torebka nie była by wstanie zamortyzować tak tego upadku, żeby szklana butelka nie roztrzaskała się w drobny mak, a jednak kiedy zajrzałam do środka butelka była cała. Więc możecie być spokojne. Do tego dzięki osłonce o wiele łatwiej dziecku złapać butelkę w ręce, fakt jest ona trochę cięższa niż plastikowe, ale moja Antosia nie ma żadnego problemu z utrzymaniem jej. Osłonki można kupić w różnych kolorach, dzięki temu dodatkowo przyciągają wzrok dziecka, co na plastikowych butelkach robią wzorki, które niestety dość szybko się ścierają. Silikonowa osłonka jest odporna na wysokie i niskie temperatury, spokojnie możemy ją myć w zmywarce lub używać w podgrzewaczu do butelek, pasuje na większość butelek szklanych, więc nie ma potrzeby zmieniać waszej ulubionej firmy, wystarczy tylko zamiast plastikowej butelki wybrać tą szklaną, a większość producentów taki wybór nam daje.


silikonowelove
eclectik living
balion m
bezpieczna butelka dla niemowląt
spacerówka
torba do wózka
cybex wózki
 
A wy jakiej butelki używacie plastikowej czy szklanej? Bardzo jestem ciekawa Waszej opinii na ten temat.

wózek Balios M - Cybex
torba do wózka - LassigPolskaZobacz Również

0 comments

Archiwum