jak zorganizować niezapomniane przyjęcie

16:01

przyjęcie dla dzieci
Niezależnie od wieku osoby dla której organizujemy przyjęcie jest kilka ogólnych zasad, dzięki którym nasze przyjęcie jeszcze przez długi czas będzie wywoływać same ochy i achy.

Przyznam Ci się szczerze, że dopóki nie urodziłam córki jakoś szczególnie nie przepadałam za organizacją przyjęć u siebie w domu. To sprzątanie przed i po, gotowanie jedzenia, które potem trzeba dojadać przez cały tydzień i to, że zazwyczaj gospodyni nawet na pięć minut sobie nie siądzie przy stole i nie zje spokojnie kawałka tortu, skutecznie odstraszało mnie i organizowałam tylko przyjęcia tzw. niezbędne. Córka zmieniła w moim życiu bardzo wiele, pisałam wam o tym już nie raz, jedną z tych rzeczy jest właśnie przyjmowanie gości. Teraz to uwielbiam i z chęcią zapraszam nie tylko rodzinę, ale i znajomych, a zasady organizacji niezapomnianego przyjęcia sprawdzają się przy każdej okazji.

Organizację każdego przyjęcia zaczynamy od wyboru motywu przewodniego, czyli koloru lub postaci, która będzie dominować we wszystkim co będziemy przygotowywać na nasze przyjęcie. Moje inspiracje na nasz pastelowy roczek znajdziecie TU, natomiast mnóstwo inspiracji na dekoracje, jedzenie i wszelkiego rodzaju imprezowych DIY znajdziecie na Pinterest
 
1. Goście
Atmosferę przyjęcia tworzą ludzie, im więcej dzieciaków tym lepiej i im bardziej Ty jesteś uśmiechnięta, tym widzisz szersze uśmiechy dookoła siebie. Wstyd się przyznać, ale jak widzę na zdjęciach sprzed dwóch lat moją skwaszoną minę to się dziwię, że ktoś w ogóle do nas zaglądał. No cóż, cieszę się jednak, że teraz ten uśmiech nie schodzi z mojej twarzy nawet po imprezie jak już padam z nóg, a jeszcze trzeba wszystko uprzątnąć.


2. Dekoracje
Ile mi frajdy sprawia dekorowanie naszego domu przed przyjęciem to wiem tylko ja i Artur, który może cieszy się jeszcze bardziej niż ja. Przy dwójce dzieci nie mam czasu, ani cierpliwości, żeby dekoracje przygotowywać sama, wycinać, kleić i malować, dlatego to już jest kolejna impreza na którą zamawiam wszystkie dekoracje u Ach Paper. Robią świetne projekty na każdą okazję, biorą pod uwagę każdą wskazówkę klienta i doradzają, poprawiają i tworzą do tej pory, aż klient będzie w 100% zadowolony, a produkty na żywo są jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach. Cały zestaw dekoracji kupicie w jednym miejscu i to jeszcze w przystępnych cenach. Możecie też podejrzeć czarno-białe urodziny Artura.

dekoracje na przyjęcie
urodziny
dekoracje na przyjęcie dla dzieci

3. Tort, słodycze i szampan
W sumie to nie wiem co dla dzieciaków jest ważniejsze, czy tort czy te bąbelki w słodkim Piccolo. Ja wiem, że ten szampan dla dzieci to sam cukier i barwnik, ale umówmy się nie piją tego często, a w zasadzie kilka razy do roku, a nam rodzicom jak tylko wystrzeli korek tego napoju wzrasta punktacja co najmniej +10, więc czemu nie? Słodycze to jest coś co sprawia, że przyjęcie dla dzieci jest udane i dla nich niezapomniane, zwłaszcza dla tych, które jedzą słodycze tylko raz w tygodniu. Im bardziej kolorowe i inne niż zwykle tym lepiej. Ponieważ naszym motywem były pastelowe kolory na słodkim stole znalazły się słodycze tylko w takim kolorze, dzięki temu oprócz tego, że stanowią pyszną przekąskę, tworzą też piękną dekorację. Tort od 4 lat zamawiam w tej samej cukierni, robią tam domowe i przepyszne słodkości, jeśli ktoś jest ze świętokrzyskiego to polecam odwiedzić cukiernię Dorotka w Kielcach i spróbować tych pyszności, tylko uwaga jak raz spróbujesz to nie będziesz chciała jeść nic innego.

słodycze na przyjęcie urodzinowemenu na roczekurodziny
tort urodzinowytortstół słodkowści
kolorowe lizaki dla dzieci

4. Prezenty
Dla starszych dzieci jest to pewnie dość znaczące i rodzina ma niezły dylemat co kupić wybrednemu nastolatkowi, natomiast dla młodszych dzieci liczy się sam gest i to, że mogą rozpakować i odkryć niespodziankę, po czym i tak lecą bawić się z dziećmi. Kilka moich propozycji na prezenty znajdziecie TU, TU, TU, TU i TU.

prezenty dla dzieci

5. Atrakcje
U nas nie było tego problemu, dzieci zajęły się same sobą, a główną atrakcją, oczywiście poza wyjadaniem słodyczy był basen z piłkami, które zostały kilkanaście razy w przeróżny sposób z niego wyrzucone i wrzucone. Można zrobić teatrzyk cieni, wszelkiego rodzaju zawody: kto pierwszy, kto więcej, kto mniej, świetną atrakcją są też balony. W każdym razie myślę, że największą atrakcję dzieci zorganiują sobie same, ale dobrze jest mieć coś w zanadrzu.


6. Ubranie
Czyli coś co prawdopodobnie powinno się znaleźć w jednym z pierwszych punktów. Zwłaszcza dziewczynki lubią się stroić, zakładać odświętne ubranka i dodatki, warto zaplanować coś co będzie pięknie wyglądać, ale będzie też wygodne przy zabawie. Ja wybrałam spódniczkę od Manufaktura Falbanek, Antosia wyglądała w niej przesłodko, do tego opaseczka od Lenleobow.
 
stylizacja urodzinowa dla dziecka
ubranko na roczek

A co Ty byś dodała do tej listy?Zobacz Również

0 comments

Archiwum