Pokoik dziecięcy - inspiracje od mamazawsze

11:12


      Miałam małą przerwę świąteczną cyklu wnętrzarskiego z inspiracjami na pokoik dziecięcy, ale że bardzo was te wpisy interesują i były głosy, że chcecie, żeby nadal pokoiki znanych blogujących mam u nas się pokazywały więc cykl wraca i pokażę wam dużo różnorodnych, pięknych pokoików.
Dziś gościmy w pokoiku Aleksa, starszego syna Magdy, która prowadzi blog mamazawsze.pl. To kobieta barwna, energiczna i zaskakująca, nic więc dziwnego, że pokój jej dziecka zaskakuje nas swoimi kolorami i pomysłowymi rozwiązaniami. Sami zobaczcie, jestem pewna, że znajdziecie tu mnóstwo inspiracji.
    

    Opowiedz nam kilka słów o swoim starszym synku Aleksie, bo to jego pokoik dziś odwiedzamy. Czy jest on raczej spokojnym chłopcem czy może lubi postawić na swoim?

Aleks to rezolutny (prawie)trzylatek. Gdy zaczynaliśmy urządzać jego pokój potrafił już postawić na swoim. Pytając go o kolory, dodatki, które wskazywałam, to śmiało decydował co chciałby żeby się w nim znalazło. 

Co było Twoją inspiracją przy tworzeniu pokoiku dla syna?

Przede wszystkim skupiłam się na tym, aby pokój był miejscem przyjaznym do zabawy, ale również do odpoczynku. Z racji małego metrażu musiałam rozplanować przestrzeń na pół, tak więc na lewo odpoczywamy, na prawo się bawimy ;P


Pokoik jest jasny, dominuje w nim biel, ale możemy w nim wyróżnić trzy dominujące kolory: granat, czerwień i szary. Dlaczego właśnie te kolory?

Szary, to kolor który uspokaja, czerwony zaś ożywia, natomiast granat jest kolorem eleganckim, który doskonale uzupełnia poprzednie 2 kolory. Choć muszę przyznać, że decydującym aspektem była mapa, która właśnie jest w tych barwach, stąd pomysł na to połączenie.

To co mnie zachwyca w pokoju Aleksa to łóżko, jest genialne. Skąd pomysł i czy takie łóżko jest wygodne i praktyczne?

Odsmoczkowując Aleksa powiedziałam mu, że dydusia zabrały krasnoludki, ale przyniosą mu nowy prezent, bo jest już dużym chłopcem. Duzi chłopcy są odważni i śpią już sami, stąd aby zachęcić go do spania we własnym pokoju kupiliśmy mu łóżko w kształcie domku. Był i jest nim zachwycony, gdyż mówi, że to wyłącznie jego domek. Łóżeczko jest praktyczne, posiada dwie duże szuflady, w których chowamy zabawki, wobec tego udaje nam się zachować w miarę porządek (jeśli przy dzieciach, to w ogóle możliwe heh). Barierki natomiast chronią przed spadnięciem. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.Czy jest coś co zrobiłabyś inaczej, gdybyś miała możliwość jeszcze raz stworzyć przestrzeń dla swojego syna?

Musiałabym mieć więcej miejsca, wtedy tak. A z racji, iż go nie mam, to i nie myślę o zmianach ;-)

Co jest Twoim must have w dziecięcym pokoju i czy jest coś takiego bez czego sobie go nie wyobrażasz?

Mapa, która nadaje charakteru w pomieszczeniu, jest doskonałą ozdobą. Oczywiście pudła na zabawki i klocki, no i zabawek, bo to przecież dziecięcy świat.

Co poradziłabyś mamom, które planują urządzenie pokoiku swojemu dziecku?

Szukać, kombinować, działać ;-). Udało mi się stworzyć pokój stylowy, ale przede wszystkim dziecięcy (opinia czytelniczek), a co mnie najbardziej cieszy, to w porównaniu do innych pokoi (które możemy zobaczyć w sieci), w rozsądnych pieniądzach. Dlatego warto szukać ofert (udało mi się kupić łóżko, półki, tapetę, pudła w naprawdę atrakcyjnych cenach ), należy kombinować – ożywić stare meble, lub pomalować również nowe, by nabrały innego charakteru. Życzę każdej z Was radości z tworzenia nowego miejsca dla swoich dzieci! ;)

SZUKAJ ofert (naprawdę może być przepaść cenowa), KOMBINUJ – ożyw stare meble na nowo, i przede wszystkim DZIAŁAJ. 

Pamiętasz, że i TY możesz pokazać swój pokoik w moim cyklu? Nie musisz mieć bloga, wystarczy że chcesz się z nami podzielić tym jak wygląda wnętrze pokoju twojego dziecka i chcesz zainspirować inne mamy. Może zaprezentujesz jakieś niebanalne rozwiązania, lub pokażesz jak można urządzić pokoik tanim kosztem lub z rzeczy zrobionych własnoręczni. Napisz do mnie na kingaw190@gmailcomZobacz Również

0 comments

Archiwum