Ozdoby świąteczne z filcu - DIY

18:00

ozdoby świąteczne z filcu

Święta tuż tuż. Joopi! Każdy się cieszy. Zwłaszcza dzieci. To głównie dla nich ten cały galimatias. W każdym z nas też po troszeczku budzi się taki mały osesek, który aż skacze na wieść o świętach. I żeby nie było… Wcale nie chodzi o prezenty ;)

Dziś króciutki fotoprzewodnik, jak wykonać proste ozdoby świąteczne z filcu. Właściwie jedną ozdobę… Bo, dziewczyny, umówmy się… Jesteście tak zdolne bestie, że z pewnością rozkminicie jak zrobić całą resztę. Dzisiejszy DIY to tylko inspiracja. W każdym drzemie artysta. Zatem do dzieła.


Jak zrobić ozdoby świąteczne z filcu

Zaopatrzcie się w kolorowy filc o grubości 1 mm, można go kupić np. na allegro tam jest ich do koloru do wyboru. Przydadzą się też kolorowe guziczki, różnego rodzaju koraliczki, czy co tam macie w domu, wszystko zależy tylko od waszej kreatywności i wyobraźni. Nożyczki, nici oraz igłę z pewnością posiadacie. Wypełniacz lub wata, żeby ozdoby były w 3D ;). Poza tym takimi mięciutkimi reniferkami to i dzieciaki z chęcią się pobawią

Wytnij potrzebne elementy. Pamiętaj, że renifer Rudolf musi być wycięty dwukrotnie. Ja swojego renifera ozdabiam serduszkiem. A Ty?

hand made

Zdecyduj, na którym z bliźniaczych skrawków będziesz doszywać potrzebne elementy. Doszyj pierwszy element.

ręcznie robione ozdoby świąteczne

Kolej na nosek. Umówmy się, że Rudolf bez czerwonego nosa być nie może!

DIY

Grubym czarnym kordonkiem wyhaftuj oko.

bałwan z filcu

Oto nasz renifer przed zszyciem obu części.

kolorowy filc

Ja swojego Rudolfa obszywam białą nicią. Najlepiej do ozdób z filcu sprawdza się szew, który potocznie nazywamy „płotkiem”.  Nie zaszywam Rudolfa do końca. Zostawiam trochę miejsca, aby móc wepchać wypełniacz.

wypełniacz do ozdób świątecznych

Ucinam odpowiedni fragment wstążki, tak żeby móc powiesić ozdobę na choince. Końcówki wstążki wszywam do środka renifera.


Oto on! I jak Wam się podoba?


Oto reszta jego kolegów. Rudolf powstał jako pierwszy. A wy robicie ozdoby na choinkę własnoręcznie?

ozdoby na choinkę DIY
choinka
bałwanek na choinkęZobacz Również

0 comments

Archiwum