Tęsknota

08:52


Jeszcze się lato nie skończyło, a już za nim tęsknimy i mimo, że za oknem upały już czujemy jesienną aurę. Wrzesień, przedszkole, szkoła jakoś tak wszystko już się kojarzy z ciepłym swetrem i gorącą herbatą pitą wieczorem i nie możemy się zdecydować czy jeszcze tęsknimy za latem, gorącym słońcem i goframi jedzonymi nad morzem czy już tęsknimy za spacerami wśród spadających liści. 
Narzekamy na ten kraj, że tak źle i niedobrze i z chęcią gdzie indziej byśmy mieszkali, ja wiem, też tak często mówię, ale jeżeli chodzi o krajobraz i pogodę która go zmienia wraz ze zmieniającymi się porami roku mamy najpiękniej. 

Lato uwielbiam najbardziej bo najłatwiej z dzieckiem wyjść na spacer i dni takie długie i lody można jeść kilogramami (podobno nie tuczą ;)). Siedzę z Antosią na tym naszym łóżku, bo Artur w przedszkolu i gadam z nią o tych naszych wakacjach, że mimo nie było wczasów w ciepłym kraju, bo i niby po co skoro u nas taki gorąc był, to było dobre dla nas lato. Z basenem na podwórku, z wyjazdem nad morze, które tak kochamy, z łowieniem ryb i wylegiwaniem się na kocyku u dziadków. Tak bez pośpiechu, u siebie, bez chorób i kłótni, tak po prostu na spokojnie i bardzo normalnie. I mówię tej mojej córci, że wiele osób marzy o takich wakacjach jakie mieliśmy my, że mogliśmy spacerować po lasach i polach, nie martwić się o to, że nie mamy co jeść i gdzie spać. 

My dorośli wakacje odczuwamy inaczej, musimy zaplanować urlop, którego na pewno nikt nam nie da na 2 miesiące, zatracamy tą spontaniczność i radość z tego czasu, a poza tym jak już dostaniemy ten upragniony urlop to trzeba wstać zrobić dzieciom śniadanie i może zorganizować im aktywne spędzenie wspólnego czasu. Uwielbiam być mamą i znowu móc poczuć tą dziecięcą radość z wakacji, chociaż moje dzieciaki jeszcze są za małe, ale już się cieszę na to jak będą spać do południa i obiad jeść na śniadanie, a potem cały dzień będą robić zupełnie NIC, czyli spotykać się ze znajomymi, rozwijać swoje pasje i może tak jak w te wakacje beztrosko biegać przy fontannie i z piskiem przelatywać przez tryskającą wodę, a może nadal będą chciały spacerować z rodzicami?

Znacie sklep MamiPapi ? Mają przepiękne ubranka i akcesoria dla dzieci zupełnie inne niż wszystkie. Spodenki które Artur ma na zdjęciu możecie teraz kupić w promocji, wystarczy że klikniecie TUA wy jeszcze tęsknicie za latem czy już za jesienią?Zobacz Również

0 comments

Archiwum