Raz… Dwa… Trzy… BOOM!

21:40


Obsługiwałam kiedyś ślub polsko-chiński. Pan młody – Polak. Pani młoda – Chinka. Wychodzą po mszy z kościoła, a polscy goście sypią czym? Oczywiście, że ryżem. Zdjęcia z tego momentu wyszły nie za bardzo, bo mina pani młodej nie była najszczęśliwsza.

Czym sypać, żeby było dobrze?
Przytoczę słowa pewnego księdza. Msza ślubna dobiega końca, ale przed uroczystym błogosławieństwem:

Ludzie to już nie wiedzą, czym sypać. Niektórzy sypią płatkami róż. I to jest w porządku. Płatki są organiczne, delikatne, lekkie, wiatr rozniesie i nie będzie problemu. Inni sypią ryżem. To też jest ok. Ptactwo wydzióbie. Jeszcze inni sypią pieniędzmi. Tym też można sypać. Młodzi, dzieci wyzbierają. Ale jest takie dziadostwo, nie wiadomo co. Śmiecie jakieś. Strzelają tym, a potem ksiądz ma problem, siostra ma problem i kościelny ma problem. Bo tego śmiecia nikt nie pozbiera, samo się nie rozłoży, ptaki nie wydziobią, a pozamiatać to dziadostwo z kostki przed kościołem jest wielki problem. A jak potem jest kolejny ślub, to przyszli małżonkowie przed ołtarz idą po wysypisku.”

Tylko, że nic nie daje takiego spektakularnego efektu jak właśnie te race.  Race z płatkami, z papierowymi banknotami, ze srebrnymi frędzlami… Do wyboru do koloru. Tylko trzeba wiedzieć, jak odpalić.

Inny ślub, inna sytuacja:

Państwo młodzi wychodzą z kościoła. Na zewnątrz czeka kilku mężczyzn, każdy z racą w rękach.  Młodzi małżonkowie wychodzą są tuż tuż. Pan numer 1 – BOOM.  Dwójeczka – BOOM. Trzeci pan – BOOM. Płatki wszędzie. Tylko nieszczęsna czwóreczka kłopocze się z odpaleniem racy. Kiedy wszystkie płatki już opadły nagle. BAAACH! Odpaliła czwarta raca. Po czym małżonka pana numer cztery mówi:
-  Norma! Mój mąż to zawsze pięć minut po czasie!
Hi hi 


Oto kilka rad, jak porządnie i z efektem odpalić race:

1.      Wstrząśnij mocno przed użyciem. Dzięki temu płatki nie wybuchną ubite w kulę.
2.      Skieruj racę właściwą stroną ku górze, aby płatki nie wystrzeliły pod nogi.
3.      Weź pod uwagę kierunek wiatru. To ważne, aby płatki poleciały w odpowiedni ą stronę.
4.      Użyj jak najwięcej siły.


Pozdrawiam,
DorotaZobacz Również

0 comments

Archiwum