Pokoik dziecięcy - inspiracje od ModelsOutfit

19:09

Trzy tygodnie minęły bardzo szybko i znowu goszczę u siebie jedną z blogowych mam, która opowie nam o pokoiku swojego synka. Jak ja uwielbiam pokazywać wam takie pokoiki.

Kasia pisze bloga modelsoutfit.pl to kobieta o wielu twarzach, zdolna, kreatywna i piękna nic więc dziwnego, że stworzyła taką cudowną przestrzeń dla swojego synka Franka, który zaraża swoim uśmiechem. Po wyglądzie pokoiku przeczuwam, że miałybyśmy dużo wspólnych tematów do obgadania, podobają nam się te same meble, no i ja jestem w ich szafie zakochana i chcę taką mieć u siebie. Przeczytajcie jak powstawał pokój Franka.Opowiedz nam kilka słów o swoim synku, czy jest to typ spokojnego dziecka czy raczej żądnego przygód chłopca?

Franuś to taki malutki towarzyski chłopczyk, którego zna całe osiedle. Ponieważ wychodząc na spacery musi się przywitać, uśmiechnąć, dać cześć czy po prostu zainteresować się "łokitoki" Pani z recepcji, czy zabawkami kolegów na placu zabaw. Dużo się uśmiecha mało płacze, nie wiem jak to robi, ale skrada serca ludzi. Non stop dostaje ciasteczka z piekarni, balony, wiatraczki na ulicy.. ach! 
Jednak niewątpliwie należy do dzieci typu wulkan energii, chowa się za zasłonami w domu uroczo chichocząc, a na dworze jak tylko zobaczy, że trochę bardziej z tyłu zostawił mnie z wózkiem od razu wyrusza sprintem żeby mi zwiać na osiedlu....  
Czyli reasumując żądny przygód chłopiec :P Podobno z mężem byliśmy tacy sami i Franio jest idealną mieszanką naszych szalonych cech. 

Co było Twoją inspiracją przy tworzeniu pokoiku?

Projekt był  przewidziany dla mojego pierwszego dziecka - Franka. Miejsce to miało służyć synkowi od narodzin nawet na kilka lat. Celem jaki zamierzałam osiągnąć to wnętrze pastelowe delikatne, ale zarazem funkcjonalne i zaplanowane w najmniejszym szczególe. Tak by starać się utrzymać względny porządek i ułatwić dziecku przechowywanie skarbów. Inspiracją były obraz który utkwiły mi w głowie, kierowałam się moją estetyką wrażliwości na piękno i szczegóły. Jednak największą inspiracją była moja miłość do niego i On sam. Pokój tworzyłam jak Franek miał pół roku, bo wtedy zaczęłam burzyć ściany, budować, wymyślać i tworzyć wnętrze dla naszej 3! Byliśmy świeżo po zakupie naszych 4 kątów :) 


Czy przy wyborze mebli i dodatków liczył się dla Ciebie bardziej wygląd i spójność całości czy funkcjonalność? I jak wybrać spośród tylu możliwości?

Ha!, odpowiem tak, liczy się wszystko. Jednak ja z racji na mój mały techniczny móżdżek zawsze rozważam funkcjonalność wybieranych przeze, mnie rzeczy. Wygląd liczy się jak najbardziej,a czy miałam problem z wyborem.... Jest wiele mebli na rynku Polskim, ale tylko kilka marek produkuje naprawdę super jakości meble w stosunku do ceny i te skradły mi serce. Tym razem wybrałam prostotę z lekko nietuzinkowymi "szczebelkami" i jakże łatwą i plastyczną biel. 
Teraz przyznam się bez bicia, miałam już gotową szafę szczebelkową i jak ujrzałam akurat kolekcję Marsylia o razu pomyślałam Bingo :P Swoją drogą szaf szczebelkowych dla czytelniczek zaprojektowałam już chyba 8 ! 


Czy pokoik synka jest też odzwierciedleniem stylu w całym waszym mieszkaniu czy jest to zupełnie odrębne pomieszczenie w żaden sposób nie związane z całością?

Uważam, że jak się urządza mieszkanie musi być w jakiś sposób wszystko spójne tzn. jedno pomieszczenie musi nawiązywać do drugiego tzn. posiadać wspólne elementy. Delikatnie przeplatać się. Wyobraź sobie każdy pokój w innym kolorze, z innymi pomysłami, z pomieszaniem stylu. W mieszkaniu przeważają takie kolory jak biel i szarość (ciepła) to była baza....  Jednak Frania pokój  jest wyjątkowy, właściwie jako jedyny ma szczyptę tej cudnej mięty, którą tak miłuję:) Muszę przyznać, że to moje ulubione miejsce w domu, bo tak wiele serca w nie włożyłam, a zasypia się i budzi w nim ten mały uśmiechnięty On.

Wasz pokoik jest raczej minimalistyczny, wszystko ma swoje miejsce i póki synek sam wszystkiego nie zacznie przestawiać pewnie tak zostanie. Czym kierować się przy urządzaniu, żeby nie zagracić pokoju i po prostu nie przedobrzyć?

Minimalistyczny, dla mnie on taki na pewno nie jest. Ja po prostu lubię elegancką prostotę z nutką bajkowej krainy :) Dobrze jest pomyśleć o możliwie jak największej ilości miejsc gdzie można coś utknąć. Zaprojektowałam wielką szafę do sufitu, czyli już o ile więcej miejsca zyskaliśmy. W szafie od dołu zostawiłam duże odstępy tak by wpakować tam kilka worków z zabawkami.

Czy aranżując ten pokoik myślałaś już o tym, że kiedyś może służyć dwójce dzieciaków? Czy starałaś się tak dobrać kolorystykę, żeby w razie potrzeby mogła zamieszkać tam również dziewczynka, czy zupełnie o tym nie myślałaś? 

Później zaczęłam o tym myśleć to znaczy, jak Franio się w nim na dobre rozgościł. Zresztą chyba na odwrót było by gorzej. Franek ma pokój moim zdaniem uniwersalny pomijając masę aut w szafach :) Zaprzestałam się tym teraz dręczyć, kto wie co los przyniesie, jaka będzie kolejna płeć, a może będzie trójka :P Jak pojawi się kolejny skarb... Już ja coś "wyrzeźbię'', jestem mistrzem od wymyślania, planowania i projektowania uwielbiam to robić. Jak dzieci zacznie w domu przybywać stanę przed wyzwaniem i zacznę coś tworzyć. Jednak czy będę razem czy osobno sobie mieszkać tego nie wiem :( Sama jestem jedynaczką, niestety i nie wiem co lepsze dla maluchów :) 

Jednak mam chrapkę by coś zrobić dla małej dziewczynki, może tym razem USG pokaże coś innego.. Zobaczymy.

Co poradziłabyś mamom, które planują urządzenie pokoiku swojemu dziecku?

Kraina malucha nie może być zbyt minimalistyczna, dlatego warto pomyśleć o uroczych dodatkach np. karuzelach, ciekawych półkach, poduszkach tkaninach. Spersonalizować pokoik tak by był ciekawy dla Waszego maluszka np. grafiki, mapy etc. 
Warto pomyśleć o tym by posłużył dziecku od urodzenia na co najmniej kilka lat. Tworząc miejsce dla Waszego malucha proponuje skupić się głównie na 3 kolorach i w ich obrębie starać się dobierać mebelki ściany i dodatki. Obojętnie czy to chłopiec czy dziewczynka pastele są zawsze na czasie. Zastosowałam białe meble, które rozjaśniają wnętrze i nie przytłaczają go, a w przyszłości pozwolą na łatwe zmiany. Pamiętajcie nie musicie wydać majątku, macie włożyć serduszko, buszujcie w internecie szukajcie inspiracji np.  Kinga z Fistaszkowe Love no same zobaczcie... jakie niektóre matki są zdolne :) swoją drogą kochana gratuluję pomysłów i wykonania. :*Zobacz Również

0 comments

Archiwum