Utrwalcie wspomnienia

13:54


Dziś małe co nieco z porad praktycznych. Prezentuję fotoprzewodnik, który w fajny sposób podpowie, jak  sprawnie i efektownie zaplanować album i wkleić do niego zdjęcia. Zapraszam!


Zanim przystąpicie do wklejania zdjęć, musicie zadbać o kilka spraw:

1. Jaki będzie temat Waszego albumu? Jaki okres czasu będzie zawierał? Czyją historię będzie prezentował? Jednym słowem zdecydujcie, czy będzie to album upamiętniający okres narzeczeństwa, dzieciństwa… Może będzie to pamiątka ślubna?

2. Wybierzcie album. Na rynku jest ich mnóstwo. Do wyboru, do koloru. Osobiście jestem fanką tradycyjnych szytych albumów pergaminowych. Musicie przyznać, że mają duszę. Polecam albumy firmy Henzo, które możecie kupić klikając na: www.albumyfoto.pl

3. Zastanów się w jaki sposób wkleisz swoje zdjęcia. Polecam i sama stosuję przylepce firmy Henzo. Kiedy jeszcze nie wiedziałam o ich istnieniu, używałam dwustronnej taśmy klejącej, którą przed przyklejeniem cięłam na małe kawałki. Był to również trwały sposób na przyklejenie zdjęć, ale niezmiernie czasochłonny. Zdecydowanie wolę przylepce. Jak ich stosować, zobaczycie w dalszej części tego poradnika. Jeśli nie wiecie, gdzie je zakupić, kliknijcie: TU
4. Jeśli wybraliście już album, to znacie jego wymiary oraz ilość stron. Pora wywołać zdjęcia. Można poszaleć z formatem oraz typem nadruku (matowy, błyszczący, metaliczny…). Zdjęcia można wklejać dowolnie, nic Was nie ogranicza. Album jest Wasz i to tylko od Was zależy w jaki sposób go „urządzicie”. Nie martwcie się, jeżeli nie posiadacie wystarczającej ilości zdjęć, aby w pełni uzupełnić album. Z doświadczenia wiem, że warto wklejać zdjęcia systematycznie.

………………

Macie już wszystko? Zatem przygotujcie:

Pora zaczynać!

1.      Zanim wkleicie zdjęcia, rozmieśćcie je w albumie, przypasujcie. W ten sposób unikniecie błędów. Osobiście lubię wklejać zdjęcia prosto. Jeśli nie lubicie symetrii, odstawcie ołówek i linijkę.

2.      Warto zatytułować daną serię zdjęć. Jeśli wklejacie zdjęcia z podróży poślubnej, napiszcie kilka słów. Wasze wrażenia, nazwę miasta…

3.      Jeśli zdjęcia nie mieszczą się na jednej karcie, przytnijcie je. 

4.      Wszystko zaplanowane, przycięte, posegregowane, powkładane do albumu? Pora otworzyć go na pierwszej stronie i rozpocząć wklejanie.

utrwalcie wspomnienia

Jeśli dotrwaliście do ostatniej strony, to gratuluję! Stworzyliście piękną pamiątkę, która ma klimat. Miło usiąść wieczorem, okryć się kocem i powrócić do tamtych chwil. Jeszcze milej pokazać album swoim gościom, którzy czekając na poczęstunek nie nudzą się bez gospodarza.

Zobacz Również

0 comments

Archiwum