Jak zorganizować garden party - inspiracje Westwing.pl

08:16

Mam swój ogród. Tak wiem jestem szczęściarą! Mam swój kawałek zielonej przestrzeni, może nie jest jeszcze do końca zorganizowany tak jak bym tego chciała, ale przecież drzewo w rok nie urośnie. W każdym razie Artur ma gdzie biegać, a my z Antosią gdzie poleżeć swobodnie na kocyku. Mieć własny ogród jest cudownie, tym bardziej, że nie mamy sąsiadów, tak wiem, możecie spokojnie wprosić się do mnie na kawę, a w sumie to nie ograniczajmy się do kawy, zapraszam na imprezę


Już trzeci rok planuję zorganizować urodziny Artura w ogrodzie, niestety za każdym razem pogoda płatała nam figle, może w tym roku się uda. Garden party mając swój ogród można organizować co weekend, jestem pewna że znajdzie sie kilka osób które będą chciały posiedzieć z nami przy dobrym jedzeniu i z lampką wina.Jeśli jednak chcemy zorganizować imprezę z jakiejś okazji warto się odpowiednio przygotować i zrobić coś oprócz zwykłej kiełbaski na grillu. 

Jest kilka podstawowych rzeczy o których trzeba pamiętać robiąc przyjęcie na świeżym powietrzu: menu, lista gości, dekoracje i zastawa stołowa oraz atrakcje dla dzieci. Do ogrodu zazwyczaj możemy zaprosić więcej osób niż do domu, nie ogranicza nas przestrzeń, bo nawet jeśli mamy mało krzeseł ogrodowych, zawsze można rozłożyć matę piknikową. Dzieciaki nudzić się nie będą bo na podwórku można robić mnóstwo fajnych rzeczy, pomysłów na zabawę jest tysiące, począwszy od biegania w workach, puszczania baniek, po grę w piłkę. 

Menu: oczywiście grill i zdecydowanie coś innego niż kiełbaski. Tak, żeby było trochę inaczej niż standardowo, jakieś mięsko, szaszłyki czy warzywa z grilla. Kilka kolorowych sałatek i słodkości na deser. Najlepiej takie jedzenie, które można na spokojnie wcześniej przygotować a goście mogli je wziąć do ręki i swobodnie zjeść, żeby było na luzie, a nie jak na oficjalnym przyjęciu. A do picia koniecznie lemoniadę, przepis na przepyszną lemoniadę znajdziecie TU.
Uwielbiam kiedy w ogrodzie jest romantyczne oświetlenie. Porozstawiane latarenki, świeczki lub lampki tworzą nastrojowy klimat. Dzięki takiemu oświetleniu możemy przedłużyć party do późnych godzin wieczornych . 

Zastawa stołowa koniecznie kolorowa, jeśli nie chcemy po wyjściu gości spędzić całej nocy na zmywaniu, spokojnie możemy użyć jednorazówek, kolorów i wzorów takich naczyń jest mnóstwo i moje ulubione ostatnio słomki papierowe w słodkich pastelowych kolorach. 

Jeśli przygotujemy sobie wszystko wcześniej na garden party możemy się zrelaksować, odpocząć i spokojnie porozmawiać z gośćmi. 

Mnóstwo inspiracji na ogrodowe meble, dodatki i wszystko co potrzebne na garden party znajdziecie na Westwing.pl Zobacz Również

0 comments

Archiwum