Zabawa w Indian

08:08


Uwielbiam dziecięcy świat i to z jaką łatwością dzieci wcielają się w przeróżne role. Jednego dnia mój syn jest policjantem, innego kierowcą rajdowym albo lekarzem. W zasadzie to potrafi przejść z jednej roli w drugą bardzo szybko, wystarczy, że podsunie mu się pomysł i jego wyobraźnia zaczyna działać.


Mi Indianie kojarzą się z wolnością i łapaczem snów, a kiedy o nich myślę, w głowie mam galopującego na mustangu mężczyznę z długimi włosami przez dziki zachód, albo tańczące osoby wywołujące deszcz. Taki trochę stereotyp z filmów o dzikim zachodzie, no cóż, nie miałam jeszcze okazji poznać prawdziwego Indianina i pewnie długo nie poznam, więc i mój wizerunek tańczących przy ognisku, w rytm swoich przyśpiewek ludzi się nie zmieni.


Z kolei mój syn jak słyszy słowo Indianin, od razu przykłada dłoń do buzi i wydaje indiańskie odgłosy. A jak się chce być indianinem, to niezbędne jest tipi i pióropusz, tylko Artur okazał się bardzo współczesnym wodzem swojego plemienia, takim co to się nie rozstaje z aparatem. Jak widzi, że mama tylko bierze swój w dłoń to on od razu łapie za swój, aż się dziwię, że jest taki wielozadaniowy, bo niby się bawi w najlepsze udając, że jest kimś zupełnie innym w jednej chwili zmienia rolę i staje się fotografem. 


Rozłożyłam Arturowi i Antosi  tipi w cudownej scenerii, żeby jeszcze mocniej mogli się wczuć w swoich bohaterów i nawet ognisko było w planie, żeby sobie przy nim potańczyć, ale moja córcia miała wtedy ochotę być kimś innym. Chciała być księżniczką, a tą rolę ma opanowaną do perfekcji i powinna za nią dostać Oskara, a może buntownikiem? W zasadzie to trudno wyczuć bo i buntownik i księżniczka charakterek mają ten sam. Dlatego Artur bawił się na łonie natury, jak na prawdziwego Indianina przystało, a księżniczka została tam gdzie jej najwygodniej, czyli na łóżku rodziców, ale też bawiła się fantastycznie, chyba bycie buntownikiem z wyboru bardzo jej się spodobało. 


A wasze dzieciaki w co ostatnio najchętniej się bawią? Jakie rolę najchętniej odgrywają?

Tipi - La Millou
Pióropusze - Tutaj
Poducha - Maylily
Plakat - My Scandi
Lala - TutajZobacz Również

0 comments

Archiwum