Choć jeszcze raz założyć te pantofelki...

08:32


Pranie, sprzątanie, pieluch zmienianie, dach wciąż przecieka i znów zabrakło mąki… Norma.
Jak to powiedzieli w Shreku: skończyło się rumakowanie. Czas zejść na ziemię, zakasać rękawy i ogarnąć ten cały majdan. Krótko, zwięźle i na temat. Bajka niby z happy endem. Żyjemy długo i szczęśliwie. Ale gdzieś ulotnił się ten romantyzm. Gdzie on jest do licha? Ja się pytam. Bo w moich dziewczęcych wyobrażeniach nie do końca tak miało być. Idylla miała trwać.


A tu wstajesz rano. Zakładasz kapcie. Lewa noga – ta pierwsza – bardziej zaspana i jakoś w ten kapeć trafić nie może. Parzysz sobie język na szybkości pijąc gorącą kawę. Lub jeszcze gorzej. Zupełnie bez przyjemności wypijasz zimną kofeinę i sama nie wiesz, czy ci pomogła ta kawa, czy wprowadziła w jeszcze gorszy nastrój. Potem w tych kapciach człapiesz aż do wieczora. Nogi ci się już od tych laczków pocą. Dopiero nocą zostawiasz je pod łóżkiem na baczność. I tam uparcie czekają na nogi. Może kolejnego dnia uda się wstać tą prawą?

Cofnijmy się w czasie.

Dzień Twojego ślubu. Z nadmiaru wrażeń ciężko było zasnąć. Z samego rana SMS od narzeczonego, że jeszcze chwila i już na zawsze. Wstajesz prawą nogą i zapominasz o kapciach. Ten jeden raz wiesz, co na siebie założysz, więc grzebanie w szafie nie zaprząta Ci głowy. Na karniszu wisi biała suknia. Na szafce obok leży biały welon. W białym pudełku czekają one. Niczym śnieg białe - Twoje pantofelki.

Przypominasz sobie baję z dzieciństwa o dziewczynie, która poszła na bal. Z dyni miała karocę, z myszy konie… i tylko kilka godzin do północy. Nim się obejrzysz, to już oczepiny. Zdejmują Ci welon. Potem w sypialni mąż rozpina suknię. Z umęczonych stóp zrzucasz pantofelki. Niechętnie wkładasz je z powrotem do pudełka zastanawiając się, czy kiedykolwiek je jeszcze założysz? A może zostawisz córce?

Właśnie dlatego na FistaszkoweLove powstaje nowa kategoria. Chcemy trafić do wszystkich kopciuszków. Tych, które wróciły już z balu, oraz tych, które czekają jeszcze na te chwile. Jesteśmy kobietami… Temat ślubów będzie zawsze bliski naszym sercom. Pozwólmy ożyć wspomnieniom. 

A wy jesteście już po tym pięknym dniu czy dopiero macie go w planach?

xo.xo

Wyniki konkursu:
1. Changing mat od La Millou wygrywa Natalia Odrowska 
2. Lalkę Rubens wygrywa Magdalena Kołodziej
3. Plakat wygrywa Iwona Drozd
4. Króliczka wygrywa Anna Odrawska
Gratuluje i proszę o kontakt na kingaw190@gmail.comZobacz Również

0 comments

Archiwum