Więź między mamą a córką

08:59

Leżysz spokojnie obok mnie. Śpisz. Może ci się śni twoje dzieciństwo pełne pięknych lal i słodkich, kolorowych cukierków, a może w snach widzisz niebo i aniołki, które jeszcze czekają aż się urodzą . Słucham twojego spokojnego i miarowego oddechu. Patrzę na ciebie i nie mogę odwrócić wzroku nawet na chwilę próbując zapamiętać każdy szczegół twojego małego ciałka. Kocham cię tak jak jeszcze nigdy nikogo i wiem, że gdyby świat się teraz walił, chroniłabym cię całym swoim ciałem.Śpisz. Zupełnie nieświadoma życia które cię czeka, tych wszystkich przygód i wspaniałych chwil. Gdzieś tam czekają na ciebie przyjaciele, miejsca pełne śmiechu i muzyki. Mnóstwo cudownych i znaczących momentów, pierwsze rozbite kolano, pierwszy dzień w szkole, pierwszy pocałunek, może ślub i pierwszy płacz twojego dziecka. Tyle jeszcze przed tobą nieodkrytych dróg. W mojej wyobraźni widzę twoją przyszłość, jak jesteś piękną, szczęśliwą i spełnioną kobietą. Teraz mogę ci obiecać, że nie ważne jaką drogę wybierzesz będę cię w tym wspierać i będę zawsze przy tobie, niezależnie od tego kim będziesz chciała być.

Już dziś wiem, że popełnię wszystkie błędy, które popełniła moja mama, będę chronić cię z całych sił, żeby wszystko co złe omijało cię szerokim łukiem. Błędy, które rozumie się dopiero mając swoje dzieci i dopiero wtedy do nas dociera, że błędami nie były. 

Teraz potrzebujesz mnie, bym była blisko, byś czuła się bezpiecznie, mocno trzymasz za rękę i płaczesz kiedy tylko stracisz mnie z oczu. Za kilkanaście lat będziesz mnie odpychać. Wiem to, bo ja też będąc nastolatką myślałam, że rodzice chcą tylko podcinać mi skrzydła zakazami i nakazami, nie potrafiłam tego zrozumieć, dopóki sama nie urodziłam dzieci. Jak każdy człowiek, będziesz chciała być niezależna, a każdą moją przestrogę, będziesz wyśmiewać. Wiem to. Ja też nie mogłam uwierzyć mojej mamie, że można się o kogoś bać tak mocno, że słysząc w nocy karetkę lub dźwięk telefonu, tracić oddech.

Obiecuję ci córciu, że z całych sił będę próbować utrzymać tą więź, która się między nami teraz tworzy i która cię przyciąga do mnie. Obiecuję pamiętać to co wiem teraz i nie stać się tylko mamą przeszkadzającą ci w dążeniu do swoich marzeń. Zamiast z góry skazywać każdy twój plan i marzenie na porażkę ze strachu, że ci się coś stanie, będę cię wspierać w twoich wyborach i pomagać przejść przez życie tak, jak ty będziesz tego chciała. Spróbuję być twoją przyjaciółką i nie bagatelizować żadnego twojego problemu. 

Obiecuję ci córciu, że postaram się być dla ciebie najlepszą mamą, śmiać się z tobą i płakać. Jeśli będziesz potrzebowała przestrzeni dam ci ją, stojąc z boku i czekając, aż wyciągniesz po mnie rękę. Bo nie ważne jak bardzo mnie będziesz odpychać i ile błędów w swoim życiu popełnisz ja zawsze będę na ciebie czekać z otwartymi ramionami.


Bransoletki dla mamy i córki symbolizujące nierozerwalne więzi dostępne są u Lulilaj. Można przypinać do nich zawieszki przypominające nam ważne wspólne momenty, są stworzone z linki spadochronowej tak mocnej jak nasza miłość do dzieci. W tym samym sklepie możecie kupić leniuchowisko na którym bawi się Antosia, jest świetne bo ma gruby materacyk, dzięki temu naszym dzieciakom jest wygodnie i ciepło, dodatkowo boczki zabezpieczają przed sturlaniem się z niego, a do kolorowych tasiemek można doczepić zabawki. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach.


Dzisiaj mam dla was niespodziankę do rozdania mam właśnie takie bransoletki. Konkurs odbędzie się równolegle na moim fan page na facebooku oraz na instagramieSą trzy nagrody:
1. Komplet trzech pojedynczych bransoletek dla mamy
 z zawieszką + mała bransoletka dla córci
2. Pojedyncza bransoletka z zawieszką dla mamy
3. Niespodzianka od Lulilaj

Nagrody w sam raz na Dzień Dziecka lub Dzień Mamy, sami możecie wybrać kolorystykę bransoletek. Co trzeba zrobić, żeby je dostać? Zerknijcie na facebooka lub instagram. Konkurs trwa do 20 maja.

Spinka Antosi to Kollale
Body OjtytyZobacz Również

0 comments

Archiwum