Wysłuchaj, pomilcz, przytul

13:32
Tak łatwo nam to przychodzi, osądzić kogoś jakie to proste. Bez najmniejszego trudu przychodzi nam krytykowanie bliskich i tych których nie znamy. Bo "tamta miała cesarkę na życzenie", "ta nie chce karmić piersią", "woli iść do pracy niż zostać z dzieckiem w domu", "co ona taka nieszczęśliwa, przecież ma wszystko, mąż utrzymuję ją i dziecko"........Sądzimy swoją miarą, bo ktoś ma inne życie, inną ścieżkę wybiera niż my, tak prosto jest nam skrytykować, wyśmiać, ale dlaczego? czy to znaczy że my jesteśmy lepsi, że lepiej żyjemy, że wiemy więcej? A może ona woli inaczej, nie tak jak my, może ona jest szczęśliwa ze swoim życiem, z tym co ma. Co nam do tego? Czy to że osądzimy i skrytykujemy poprawi nam samopoczucie, czy sprawi że będzie lepiej nam a innym gorzej. A może ona dzięki temu że idzie do pracy wraca szczęśliwa do domu i przez to ma szczęśliwe dzieci, bo nie krzyczy na nie że zmarnowały jej życie. I co z tego, że ta inna ma wszystko bo mąż zarobi na dom i dzieci, ale ona czuję się w tym wszystkim samotna, niepotrzebna.
Każdy ma swoje problemy, gorsze dni kiedy musi popłakać w poduszkę. A może ten mały problem przez twój brak zrozumienia i krytykę się zwiększa i ona już nie wie jak sobie poradzić, nie wie gdzie znaleźć pomoc, a przecież przyszła do ciebie, po radę , po zwykłą rozmowę.
Pomyśl, zastanów się zanim za szybko wydasz osąd i zamiast kolejny raz mówić "małolata, co ona może wiedzieć o życiu", "w głowie jej się poprzestawiało i nie wie czego chce", "weź się zastanów, inni mają gorzej"- pomilcz z nią przez chwile, przytul, wysłuchaj i spróbuj zrozumieć. Nie raz wyciągając pomocną dłoń do kogoś innego okazuję się to też lekiem na nasze rany. 
Zamiast krytykować innych spójrz jaki piękny jest świat. Spójrz na zachwycające góry i bezkres morza, na uśmiech dziecka lub na jego spokojny sen, poczuj się bezpieczny i szczęśliwy i tym się dziel z innymi. Dobrem.....


Tego wam i sobie kochani na te święta życzę.

Spokoju i miłości
Poczucia spełnienia
Żebyście byli szczęśliwi z tym co macie i kim jesteście
Żebyście zawsze byli w tym miejscu,  którym chcecie......


Wesołych Świąt !!!choinkaZobacz Również

1 comments

  1. Również wszystkiego dobrego ! <3 Niech maluch w brzuszku rośnie zdrowo. ;))

    OdpowiedzUsuń

Archiwum